Myšlenky, rozhovory a jiná drobotina

 Ke kávě, čaji nebo tak

Už od půlky léta se dějí divotvorné události. Čekám si na rovnováhu, snažím se vnímat hlavně teplo, slunko, přece jen, do podzimu blízko. A když míním, že už by se mohlo vše překlopit do té dobré strany, tak se ještě něco přihodí.

Vysvědčujeme

29.06.2021

To je ale divné slovo. Takové jako syčivé, plné háčků a ččččnění. Odkud a kam to vlastně čníme?
Tradičně patří k tomu, že než nastane jakési uvolněnější trajdání, a letní méněstarostnost, tak nám škola nadělí vysvědčení. Zkrátka takový úřední dokument, sestávající na předtištěné A4, standardní gramáž 90g/m2 ofsetový papír.

A nebude to žádná, jen tak nějaká pecka ovocná. I když už zraje kde co a příroda si úplně na pohodu poradila s Aprílem v Květnu!
Takže, kde jinde se inspirovat, než v přírodě, která si ví vždycky rady. Asi ví? Kdo ví.
To jen my jsme trochu třasotinky, těšíce se na léto, záhy reklamujeme, že je moc...

Odvažte se podívat a prozkoumat místa, o kterých jste možná nikdy neslyšeli a přece je dobře znáte.
Už jste někdy byli v Selhárově pod Mlžníkem? Projížděli kolem Doměnkovic u Falše nebo jste se nakonec ztratili na Samotově v Háji?

"Strachy v nás jsou zcela přirozené, bez ohledu na vnější situace. Touto základní emocí jsme vybaveni od přírody. Patří prostě k nám a nám. A to je podstata. Odkud se strachy berou a kam nás směřují? Když si budeme chvíli povídat, zjistíme, kolikrát se slovo strach v naší konverzaci objeví. Zcela bezděčně a jaksi mimoděk. Stačí se chvíli soustředit...