Kudy vede cesta

20.05.2021

Kudy vede cesta?


Odvažte se podívat a prozkoumat místa, o kterých jste možná nikdy neslyšeli a přece je dobře znáte.
Už jste někdy byli v Selhárově pod Mlžníkem? Projížděli kolem Doměnkovic u Falše nebo jste se nakonec ztratili na Samotově v Háji?

Na jakýchže to mapách se tak prapodivná místa nachází? A že vám přece jen něco připomínají? Tak to je správně. Jedná se o neotřelé názvy kapitol z mého připravovaného literárního počinu. Po úspěšném uvedení oceněné prvotiny "Nebojme se bát" přicházím s novou inspirací: 

"Letos je všechno jinak. Každému se nějak změnil život a vlastně zastavil čas. Proto je ta správná doba podívat se, co to s námi dělá v nás".

Netradiční názvy míst naznačují možné oblasti, které najdeme v naší hlavě, jsou to takové jiné myšlenkové emo-mapy. První kapitoly se odvážně vydávají prozkoumat místa nejistoty, strachu ze změny, z odmítnutí, ze selhání, z výchovy a také ze samoty či osamění. 

První kniha byla inspirací a pomůckou pro rodiče, jak pomoci svým dětem s jejich strachy nebo strachům dokonce předejít. A ta nová udělala vlastně takový krok zpět - podívat se na původce strachů, a to na nás dospěláky: 

"A protože je s námi někdy těžší pořízení nebo dokonce i domluva, tak je z knížky Nebojsešit. Hravá pomůcka, která s vtipem a lehkostí otevírá prostor pro vlastní dialogy s našimi strachy"

Zcela intimně, beze svědků a bez obav pomáhá inspirovat, jak přijít na to, co nás straší, protože, co si budeme namlouvat - hlava, ta se fakt snaží, nepustit nic dál. Pracovní Nebojsešit je prostě nová zábava:

"Pokecáme se strachem, poslechneme si, co nám má ukázat a pak si to pěkně můžeme zpracovat". Roztomilé a rošťácké ilustrace si můžeme navíc domalovat podle sebe. Fantazii a prožitku se meze nekladou: "Cítíte, že váš strach je černý, zubatý, rohatý nebo snad nahatý? Tak šup, udělejte, co bude potřeba. Kreslit, škrtat, čmárat, trhat, stříhat nebo zas tam dát. To všechno Pracovní Nebojsešit unese, zvládne a pokrývá". 

Tešíte se? Bojíte se? Nebojte, když tak se můžeme bát spolu.

Samotné vás v tom zkrátka nenechám, jen na pospas pastelkám. Naopak, přizvala jsem ke spolupráci psycholožku Blanku Antošovou Kejíkovou, která již u první knihy korigovala praktické návody, aby pro Nebojsešit připravila praktické listy. Soubory otevřených otázek, které zcela tematicky pomáhají odpovídat na nejasnosti, co se nám třeba nedaří objektivně definovat:

"Tyto listy pomáhají se dále orientovat v tom, co se s námi děje a můžou být důležitým vodítkem
k tomu, jak se v sobě vyznat a poznat, kam se vydat dál. Kudy vede cesta, kde nám svítí světlo
a ukazuje směr - z těch obavín hurá a ven
".
 

Těšíte se, jak obavy dostat ven? Tak pojďte, cestou inspirace až sem.                                           -red-