Pracovní NebojSešit

Buďme odvážní!

Vést dialog sám se sebou a naslouchat si. Tak můžeme najít odpovědi
a naše kotvy.


Ať je rok 2022 rokem souznění a propojení,
rokem spolupráce i se sebou a svými emocemi.

Děkujeme za vaši odvahu.

Pracovní Nebojsešit je k mání

na: jana@maresova.com a NOVĚ i v RADOST SHOP

Pracovní NebojSešit - pomůcka pro odvážné


Jana Marešová & Blanka Antošová Kejíková
Ladislav Vincze & Lucia Hokszová

Inspirativní a interaktivní pomůcka pro sebezkušenostní práci s emocemi. Ukazuje cestu a možnosti, jak si uvědomit, poznat a především, jak pracovat se strachy a to v 5 základních podobách:

  • obavy z nejistoty
  • strach ze změny
  • stres z odmítnutí
  • hrůza z vlastního selhání
  • nebo smutek ze samoty či stárnutí.

Pracovní NebojSešit - pomůcka pro odvážné

5 vzorových dialogů
Hrané dialogy jsou ukázkové a inspirující, protože každý má své výrazové prostředky a slovní zásobu.
Ty ukázkové jsou vzorem pro to, jak se svým strachem začít mluvit. Tak, aby to bylo užitečné a čtenář se necítil trapně. Naopak, pomáhají mu uvolnit se a vnést do osobních pocitů odstup, lehkost a nadhled.

A k čemu je to dobré???

Dialog se strachem - tj. se sebou samým, jak říkají psychologové a koučové - se svým vnitřním dítětem, umožňuje otevřít se právě emocím, bez nátlaku myšlení. Spontánně a s odvahou. Vzorové dialogy doprovází také vhledy do historie různých typů strachu a uvědomění si, že na to nejsme sami. Navíc podpořené výroky moudrých, kteří jsou autoritami k danému tématu.

5 psychologických dvojlistů
Sestavila klinická psycholožka. Ty provázejí čtenáře přímo konkrétní situací. Díky nim mohou přijít na to, jaké emoce potřebují zvládnout a překonat. Pokud se člověk ocitne v situaci, která již vyžaduje odbornou pomoc, pak právě tyto listy na to čtenáře upozorní a posléze mohou být vodítkem i pro odborníka, aby se snadněji zorientoval v konkrétním případu. 

5 + 5 ilustrací
Ilustrace jsou úmyslně lehce přidrzlé a mírně naivní. To proto, že pokud se člověk snaží zjistit, jaké emoce jej ovládají, tak díky tomu, že si může ilustrace sám dotvořit. Arteterapeutický prvek je využívaný a účinný v psychoterapeutické praxi, co by pomůcka pro snazší orientaci v emocích, když jsou obtížněji vyjádřitelná slovy. Knížka tak nabízí ještě i tento další prostor pro vlastní vyjádření svých strachů či negativních pocitů. 

NebojSešit je ukázkou toho, že i když se bojíme, můžeme tuto emoci zvládnout s jistou dávkou lehkosti. 
Vždyť právě dramatické příhody obvykle končí jako vtipné historky z natáčení pro pobavení ostatních.

Audioukázky z každé kapitoly namluvila Adéla Elbel a jsou dostupné na YT kanále:
   https://www.youtube.com/channel/UCGZzW7_SchON6kgqb56DsOg


Nechce se inspirovat, třeba vám dodají odvahu naši referenční statečníci, kteří už svůj Nebosešit mají:Nebojte se a bavte se!

"Knížka je koncipovaná jako soubor rad, návodů a nápadů. Strukturovaně,
s prostorem pro vlastní poznámky
a zápisky. Proto jsem ji nazvala NebojSešitem. A pracovním proto, že jednoduše bez našeho zapojení to nejde. Je to práce na nás samotných, pro nás
i pro naše okolí. Zvládat své emoce můžeme, až když si je uvědomíme.
A s tím má pomoci právě tato knížka. Můžeme být jakkoliv stateční, ale vždycky je dobré vědět, že na to nejsme sami. A že možná někdo další řeší dost podobné pocity. A zkušenost je zkrátka nepřenosná. Tuto možnost právě NebojSešit nabízí pro zcela individuální a originální práci na sobě samém."

Děkuji za vaši odvahu. Jana Marešová 

Pojďme do sebe!

Navíc dostanete:

+ 12 pastelek - v originální balení pro okamžité použití

+ 1 odvážnou záložku - pomocnici pro orientaci
v právě zpracovávaných emocích

+ 5 karet na pracovní dny - pomáhají překlopit strach
na příležitost k odvaze.

+ chutné dárečky, ať máte co míchat.A KDO JSME MY?

Jana Marešová & Blanka Antošová Kejíková


* Mgr. Jana Marešová

Vystudovala Fakultu multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati.
Mnoho let pracovala na manažerských pozicích v agenturách, ve státní správě i na akademické půdě. Důsledky pracovního vytížení ji přiměly k radikální změně, která vedla k nutné katarzi.
Díky ní se stala autorkou úspěšného literárního debutu, Nebojme se bát. Kniha pro rodiče s dětmi získala i Cenu Památníku národního písemnictví, v kategorii Nejkrásnější kniha. Komise ji doporučila jako didaktickou pomůcku pro I. stupeň základních škol.

V literární činnosti pokračuje a zaměřuje se na tvorbu neotřelých instrumentů a inspirativních nástrojů, jak pracovat se svými emocemi a využívat sebezkušenostní prvky. Důraz klade na poznání naší vlastní odvahy a vůle - nevzdat se a mít se sebou trpělivost, protože zkušenost je nepřenosná.

Živí se tvorbou a zpracováním textů pro řadu firem zvučných jmen. Je také certifikovanou instruktorkou Aktivit s využitím koní podle České hiporehabilitační společnosti, pro podporu dětí i dospělých v sociální a psychosomatické asimilaci. Oblast přirozené komunikace s koňmi skýtá mnoho inspirace
a příležitostí poznávat své možnosti i hranice.


* Mgr. et Mgr. Blanka Antošová Kejíková

Vystudovala Masarykovu univerzitu v Brně odbornou psychologii, působila v klinické ambulanci. Následně absolvovala pětiletý terapeutický výcvik se supervizím blokem v nedirektivní na klienta zaměřené psychoterapii, postgraduální vzdělávání na ILF s následnou atestací v oboru klinické psychologie. Zaměřuje se na odborné terapeutické i diagnostické konzultace pro jednotlivce i organizace, lektorskou činnost, seberozvojové a sebezkušenostní semináře. Spolupracuje na různých projektech se školami, mateřskými školkami, nízkoprahovým zařízením a hospicem Tempus. Léta odborné praxe ji stále utvrzují v tezi, "že hlavu od těla neodpojíš", proto využívá řadu terapeutických praktik právě na propojení psychiky a fyzického těla. Již několik let působí v soukromé psychoterapeutické praxi balance institut www.balanceinstitut.com.


  • Podobu knížky, její strukturovanost v magazínovém střihu a originálním layoutu vytvořil a zpracoval až do výrobních detailů Ladislav Vinzce

Ohlédnutí za přípravami

V Pracovním Nebojsešitě se projdeme místy, která dobře známe, přestože jsme o nich zatím neslyšeli. Nevěříte?
Tak schválně, kde jsou jako Domněkov u Falše? A co má být v Selhárově pod Mlžníkem a co můžeme pohledávat třeba v Samotově v Háji. Že netušíte, kde ta místa hledat? Tak se připravte, tuhle mapu jinde nenajdete. Těšíte se? Já moc. Svůj Nebojsov má i Adéla Elbel.

PS: Nakoukněte, jak se nahrávala audia ke každé z kapitol. Čili lákaldo, ať víte, že se svým strachem můžete zažít zábavu a není třeba  se ho bát. Nedostatek papíru na trhu, nedostatek kapacit, přetlak v tiskárnách i knihárnách. Takové bylo září i říjen. Perné chvilky jsme zvládali díky přípravě informací a banerů. Protože jak známo - dělání, všechny smutky zahání. Ale jako chvilkami jsme se báli, to zas ne, že ne :-).

...my se teda trošku báli...
...my se teda trošku báli...

Předletní překvapení už se peče. Ať se máte na co těšit. Právě se mixuje a ladí. Protože, až se navrátíte a bude vás čekat vybalení a praní a aklimatizace, tak si pustíte něco, co vás naladí být si zase se sebou a v sobě. A nebojte, nebudem se bát. A když, tak hezky!


Intro k NebojSešitu

Knížce, pracovní pomůcce a instrumentu, který ukazuje, inspiruje, jak se nebát bát.Jak si svůj strach pozvat na kávu, naslouchat mu a prostě si s ním popovídat. Je naší součástí, je zbytečné se před ním schovávat, rozptylovat. Náš strach s námi chce vést dialog, proto tady pořád je a dokud se mu nebudeme věnovat, tak s námi i zůstane.
Riskujeme, že může růst a bobtnat a potom, potom už to hrnek kafe nespraví.

  • Úvodní ukázka nás naladí na 5 kapitol, kterým se Neboj Sešit v první řadě věnuje. 
  • Každý jsme jiný a máme svůj prožitek a procitek, proto obsahuje kapitoly pro vlastní sebe zkušenost, jak v dotváření ilustrací, tak vedené mapce od klinické psycholožky.
  • Po létě se vidíme, čteme, kreslíme, trháme, škrtáme a zastamdáme. 
  • Další kapitoly odtajníme, jakmile se z volna a léta zdivočelí navrátíme - pak půjdem totiž do sebe!

FACEBOOK NEBOJSŮ                   INSTAGRAM